Transmisja na żywo uroczystości uruchomienia nowej fabryki Audi w Meksyku


– Sygnał do rozpoczęcia produkcji nowego Audi Q5
– Uruchomienie fabryki transmitowane przez internet i w Smart TV
– Nagranie całej uroczystości dostępne w postaci „video na żądanie”

Ingolstadt, 30 września 2016 r. Audi systematycznie powiększa swoją światową sieć produkcyjną i utrzymuje stały kurs globalnego wzrostu. 30 września br., zarząd Audi AG otworzy pierwszą fabrykę czterech pierścieni w Ameryce Północnej. Uroczystość transmitowana będzie na żywo w internecie i za pośrednictwem SmartTV.

a1610613_large_l
Czytaj dalej

Audi Sport tworzy wyścigową wersję Audi RS 3


– Audi RS 3 LMS: nowy model dla zewnętrznych klientów – zespołów wyścigowych
– Samochód klasy turystycznej stworzony z myślą o międzynarodowej serii wyścigów TCR
– Szef Audi Sport, Stephan Winkelmann, podkreśla: „ten model, to atrakcyjna możliwość wejścia do fascynującego świata wyścigów”

Ingolstadt, 30 września 2016 r. Podczas Paris Motor Show 2016, debiutuje wyścigowa wersja nowego modelu Audi RS 3. Audi RS 3 Limousine TCR znajdzie się w ofercie Audi Sport customer racing z początkiem sezonu 2017 i w ten sposób poszerzy ofertę czterech pierścieni skierowaną do zewnętrznych teamów wyścigowych.

Audi RS 3 LMS

Czytaj dalej

Pole position w segmencie aut kompaktowych: Audi RS 3 Limousine


– Nowe Audi RS 3 Limousine rozszerza międzynarodową ofertę marki
– Aluminiowy silnik 2.5 TFSI o mocy 294 kW (400 KM) i momencie obrotowym 480 Nm
– Poszerzony w porównaniu do Audi A3 rozstaw kół i charakterystyczna stylistyka RS

Ingolstadt/Paryż, 29 września 2016 r. Na wystawie samochodowej w Paryżu, Audi prezentuje dynamiczny model serii A3 – Audi RS 3 Limousine. Ze swym pięciocylindrowym silnikiem o mocy 400 KM, niespotykaną wcześniej wydajnością i jeszcze bardziej wyostrzonym wyglądem, jest pierwszą kompaktową limuzyną Audi oznaczoną jako RS.

Audi RS 3 Sedan
Czytaj dalej

Jeszcze bardziej sportowy i wszechstronny: przybywa druga generacja Audi Q5


– Nowe Audi Q5 pojawi się na rynku z początkiem roku 2017
– Na starcie cztery wersje silnikowe
– Nowość: komfortowe zawieszenie pneumatyczne z kontrolą amortyzacji

Ingolstadt/Paryż, 29 września 2016 r. Audi prezentuje nową odsłonę swego przebojowego modelu. Na początku roku 2017, rozpocznie się sprzedaż drugiej generacji Audi Q5. SUV spod znaku czterech pierścieni łączy w sobie sportowego ducha limuzyny Audi z wszechstronnym charakterem i bardzo elastycznym wnętrzem. Nowe Audi Q5 po raz kolejny wyznacza nowe standardy w swoim segmencie w zakresie systemów connectivity, pod względem wydajności, czy też na polu systemów wsparcia kierowcy.

Audi Q5

Czytaj dalej

Transmisja konferencji prasowej Audi na Paris Motor Show 2016


– Światowa premiera nowego Audi Q5 i nowego Audi RS 3 Limousine
– Targowa premiera nowych Audi A5 Sportback i Audi S5 Sportback
– Transmisja konferencji prasowej również za pośrednictwem Smart TV

Ingolstadt, 28 września 2016 r. Podczas odbywającej się w dniach od 1 do 16 października wystawy Paris Motor Show 2016, Audi przedstawi dwa nowe modele. Audi Q5 w nowej odsłonie sygnalizuje nadejście drugiej generacji tego najlepiej sprzedającego się SUV’a z Ingolstadt. W Paryżu zadebiutuje też sportowy kompakt – Audi RS 3 Limousine.

a1610466_large_l

Czytaj dalej

Polscy klienci wybierają Audi Perfect Lease

-  Wzrost sprzedaży Audi w Polsce – w sierpniu o niemal 38 procent
– Już niemal co drugi klient korzystający z oferty Audi Financial Services wybiera nowoczesne formy finansowania zakupu

Poznań, 27 września 2016 r. W sierpniu 2016, ponad 132 tysiące klientów z całego świata wybrało samochody marki Audi. Na rynku polskim również zanotowano znaczny wzrost sprzedaży – o 37,8 procent w porównaniu z sierpniem roku ubiegłego. Spośród wszystkich klientów finansujących zakup w różnych formach leasingu oferowanych przez Audi Financial Services, największa część wybiera nowoczesne finansowanie Audi Perfect Lease.

Sprzedaż samochodów marki Audi w Polsce, w sierpniu br. była większa niż w analogicznym okresie roku minionego o 37,8 procent. Do rąk klientów oddano 791 aut z czterema pierścieniami w logo. Był to kolejny miesiąc z dwucyfrowym wzrostem sprzedaży. Dzięki temu, po ośmiu miesiącach roku 2016, Audi utrzymuje najwyższą dynamikę wśród niemieckich konkurentów segmentu premium (+33,3 procent, 6686 zarejestrowanych od początku roku samochodów).

Spośród wszystkich form finansowania zakupu samochodów przez leasing oferowanych w ramach Audi Financial Services, według danych z sierpnia br., najwięcej nabywców – bo aż 48 procent – sięga po Audi Perfect Lease.

W sierpniu 2016 r., na polskim rynku pojawiła się również nowa oferta dla klientów marki Audi: leasing dla indywidualnych nabywców. W ramach oferty Audi Perfect Lease dla klientów prywatnych, kupujący zyskują niskie miesięczne raty, możliwość wyjechania z salonu nowym samochodem nawet bez wkładu własnego (w zależności od modelu) czy przekazania auta do dealera po 3 latach i – na przykład – zmiany na kolejny, nowy model. W standardzie są również bezpłatny pakiet pogwarancyjny Audi Extensive oraz bezpłatny pakiet przeglądów serwisowych Audi – na 3 lata lub 90 tysięcy km.

Zdjęcia i dodatkowe informacje znajdą Państwo na stronie www.audi.press-bank.pl.

Przedsiębiorstwa branży telekomunikacyjnej i motoryzacyjnej zakładają 5G Automotive Association

- Audi AG, BMW Group, Daimler AG, Ericsson, Huawei, Intel, Nokia i Qualcomm Inc. wspólnie tworzą, testują i wspierają rozwiązania telekomunikacyjne z myślą o sieciowej mobilności
– Sieci telefonii komórkowej następnej generacji wychodzą naprzeciw społecznym potrzebom pod względem mobilności i bezpieczeństwa ruchu drogowego, wdrażając takie rozwiązania jak: „sieciowy infotainment” i „sieciowa autonomiczna jazda”
–  Organizacja 5G Automotive Association jest otwarta na dalszych partnerów

Monachium, 27 września 2016 r. Audi AG, BMW Group, Daimler AG, Ericsson, Huawei, Intel, Nokia i Qualcomm Inc. ogłosiły dzisiaj powołanie do życia organizacji 5G Automotive Association (5GAA). Stowarzyszenie to ma tworzyć, testować i promować nowe rozwiązania telekomunikacyjne, a także popularyzować, wspierać ich standaryzację oraz przyspieszać wprowadzanie na rynek. Celem nadrzędnym organizacji jest wyjście naprzeciw potrzebom społecznym w obszarze „sieciowej mobilności” i bezpieczeństwa ruchu drogowego, z ofertą skupiającą się na „sieciowej autonomicznej jeździe”, na dostępie w dowolnym miejscu do usług oraz na inteligentnych rozwiązaniach ruchu drogowego tzw. smart city – inteligentnego miasta.

at130068_large_l
Czytaj dalej

Audi Sport TT Cup: świetny występ Dennisa Marschalla

– Dwudziestoletni Niemiec wygrywa obydwa wyścigi na torze Hungaroring
– Joonas Lappalainen broni prowadzenia w klasyfikacji łącznej
– Gosia Rdest w pierwszej dziesiątce zestawienia 

Ingolstadt/Budapeszt, 26 września 2016 r. Podczas debiutu serii Audi Sport TT Cup na węgierskim torze Hungaroring, Niemiec Dennis Marschall potwierdził swoją klasę. W obu wyścigach prowadził od startu do mety i zmniejszył do dziewięciu punktów dystans do lidera klasyfikacji łącznej Joonasa Lappalainena z Finlandii. Polka, Gosia Rdest, w pierwszym z wyścigów zajęła miejsce ósme, w drugim zaś jedenaste, umacniając się na ósmym miejscu klasyfikacji generalnej. Rozstrzygnięcie zmagań o zwycięstwo w sezonie Audi Sport TT Cup 2016, odbędzie się podczas ostatniej tegorocznej rundy pucharu na torze Hockenheim.

a1610309_large_l
Czytaj dalej

Jednoznacznie sportowe: Audi TT S line competition

– Już jesienią będzie można zamawiać model edycji specjalnej w wersjach TT Coupé i TT Roadster
– Audi virtual cockpit, sportowe fotele S, 19-calowe koła, ruchomy tylny spojler oraz niższe zawieszenie w standardzie
– Czarne, błyszczące detale, dodają elementom zewnętrznym więcej zadziorności

Ingolstadt, 23 września 2016 r. Nowy model Audi – TT S line competition – to ukoronowanie sportowego charakteru Audi TT Coupé i TT Roadster. Model edycji specjalnej charakteryzuje się wieloma niepowtarzalnymi detalami – od ruchomego spojlera tylnego, aż do Audi virtual cockpit ze sportowym ekranem. Audi TT S line competition dostępne będzie z końcem roku 2016.

Audi TT  Coupé S line competition, Audi TT Roadster S line comp

Czytaj dalej