Audi R8 LMS po raz czwarty zwycięża w 24-godzinnym wyścigu na Nürburgring, a Gosia Rdest umacnia się na drugim miejscu zestawienia Audi Sport TT Cup

Czwarte zwycięstwo na przestrzeni pięciu lat. Audi R8 LMS wygrało 24-godzinny wyścig na Nürburgring, uzupełniając serię tryumfów na tym torze z lat 2012, 2014 i 2015. Sukces ten, uczynił z tego przygotowanego przez Audi Sport customer racing samochodu najbardziej utytułowane auto od roku 2012, kiedy to w rywalizacji w górach Eifel po raz pierwszy pojawiły się pojazdy klasy GT3. Imprezą towarzyszącą wyścigowi 24-godzinnemu była kolejna runda serii Audi Sport TT Cup, podczas której polska zawodniczka Gosia Rdest zajęła w dwóch wyścigach odpowiednio piąte i czwarte miejsce, umacniając się w ten sposób na drugiej pozycji klasyfikacji generalnej.

24h N¸rburgring 2017

Czytaj dalej

Inicjatywa Audi określa kluczowe terminy mobilności w mieście przyszłości

Audi, wraz z władzami miejskimi oraz instytucjami gospodarczymi i naukowymi, powołało do życia grupę roboczą i stworzyło katalog pojęć dla miasta przyszłości. Specyfikacja DIN precyzyjnie określa ponad 200 pojęć związanych z techniką motoryzacyjną, stworzonych dla „inteligentnej, indywidualnej mobilności miejskiej”. Tylko w ten sposób można zagwarantować, że urbaniści, podczas projektowania inteligentnego miasta jutra (Smart City), będą brać pod uwagę sygnały płynące z interdyscyplinarnych procesów typu „research and developement”. Koncern z Ingolstadt jest przekonany, że miasta będą zyskiwać na inteligentnych samochodach, jeżeli stworzą odpowiednie struktury i miejsca połączeń.

Traffic in Munich

Czytaj dalej

Zmarnowana sobota w wyścigu Formuły E w Paryżu

Podczas szóstego wyścigu tegorocznego sezonu Formuły E w Paryżu, zespołowi ABT Schaeffler Audi Sport nie sprzyjało szczęście – team nie zdobył żadnych punktów. Lucas di Grassi zachował co prawda drugie miejsce w klasyfikacji kierowców, ale w obliczu piątego zwycięstwa, które w tym sezonie odniósł właśnie Sébastien Buemi, jego sytuacja jest niepewna. Daniel Abt, na krótko przed finałem wyścigu, z powodu usterki technicznej bolidu opuścił tor za pojazdem bezpieczeństwa, tracąc w ten sposób punkty.

FIA Formula E, race 6 Paris

Czytaj dalej

Audi R8 V10 plus Moto Asem Interii

Na uroczystej gali, która odbyła się w piątkowy wieczór w Krakowie, poznaliśmy laureatów drugiej edycji plebiscytu czytelników portalu Interia – Moto As Interii. Użytkownicy Interii uznali Audi R8 V10 plus za najlepszy samochód w kategorii „Moc, czyli emocje mierzone w koniach mechanicznych”.

Audi R8 V10 plus

Czytaj dalej

Czysto wyścigowa atmosfera rekordowej obecności samochodów Audi na torze Nürburgring

Audi ustanowiło kolejny rekord na Nürburgring. Nigdy w historii tego 24-godzinnego wyścigu nie zdarzyło się, by tak wiele zewnętrznych teamów wyścigowych polegało na samochodach przegotowanych przez Audi Sport. Lista wygląda imponująco: sześć Audi R8 LMS, w tym cztery fabrycznie nowe, staną na starcie w klasie GT3; najnowszy projekt przeznaczony dla klientów, Audi R8 LMS GT4, testowo weźmie udział w wyścigu; trzy Audi RS 3 LMS powalczą o zwycięstwo w kategorii TCR. Dodatkowo, podczas imprezy towarzyszącej programowi głównemu, w ramach zmagań Audi Sport TT Cup, zobaczyć będzie można aż 18 specjalnie przygotowanych egzemplarzy Audi TT.

24h Nürburgring 2017

Czytaj dalej

Spojrzenie w przyszłość: po pełnym wyzwań roku, Audi prezentuje akcjonariuszom plany strategiczne

Pomimo wielu aktualnych wyzwań, Audi z optymizmem spogląda w przyszłość. Po roku, który przebiegł pod znakiem kryzysu związanego z silnikami wysokoprężnymi, przedsiębiorstwo pragnie kontynuować swoją strategiczną transformację. Na odbywającym się dziś Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy w Neckarsulm, zarząd przedstawia plany przedsiębiorstwa dotyczące modeli, rozwiązań technicznych i operacji biznesowych.

128th Annual General Meeting of AUDI AG

Czytaj dalej

Jubileuszowa wystawa w Audi museum mobile: „Rewolucja – 60 lat silnika Wankla w NSU”

Nowa wystawa „Rewolucja – 60 lat silnika Wankla w NSU” w Audi museum mobile w Ingolstadt, to fascynujący fragment historii techniki. Okazją do zorganizowania wystawy jest jubileusz sześćdziesięciolecia rewolucyjnej koncepcji silnika z tłokiem obrotowym. Poprzednik marki Audi, NSU, odważył się zastosować tę nową technikę już we wczesnej jej fazie, w prototypowym modelu „Prinz 3”. Wystawa, która potrwa od 20 maja do 5 listopada 2017 roku, pokaże ten oraz kilka innych modeli NSU napędzanych silnikiem Wankla. Burzliwą historię tej progresywnej techniki ilustrują też silniki łodzi, silniki lotnicze i motocyklowe, ale też kosiarki do trawy i piły motorowe wytwarzane przez różnych producentów.

a175055_large Czytaj dalej

Audi przedstawia system operacyjny Android zintegrowany z modelem Audi Q8 sport concept

Siedem tysięcy uczestników na miejscu, miliony gości z całego świata za pośrednictwem internetu: Audi weźmie udział w renomowanej konferencji IT developerów Google I/O, gdzie zaprezentuje kolejną generację systemów infotainment z zintegrowanym systemem operacyjnym Android. Ta światowa premiera otwiera nowe perspektywy, dzięki którym usługi sieciowe mają szansę na ogromne przyspieszenie.

Audi Q8 sport concept

Czytaj dalej

Kierowca Audi, Mattias Ekström, cały czas przewodzi stawce

Podczas czwartego w tym sezonie wyścigu serii Rallycrossowych Mistrzostw Świata FIA 2017, Mattias Ekström i jego Team EKS, musieli pogodzić się z niepowodzeniem. W belgijskim Mettet, obecny Mistrz Świata tej dyscypliny musiał po raz pierwszy w tym sezonie dać pierwszeństwo na podium konkurencji. W finałowej rozgrywce, która odbyła się w gronie wyłącznie skandynawskich zawodników, zajął miejsce czwarte. Mimo to, Ekström cały czas prowadzi w klasyfikacji kierowców.

World RX Mettet 2017

Czytaj dalej